Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Logo%20Fundacja%20Aktywizacja

,,Postaw na pracę" aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami

 

Fundacja Aktywizacja rozpoczęła rekrutację do projektu ,,Postaw na pracę" dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami, wsparcie zatrudnienia przez Trenerów pracy, Pośredników oraz Job Crafterów. Oferowane są uczestnikom płatne staże zawodowe i praktyki, Warsztaty Zarządzania Finansami, Aktywne metody poszukiwania pracy przy użyciu nowoczesnych technologi w tym tworzenie multimedialnych dokumentów aplikacyjnych.


 

 

13 maja 2019
Czytaj więcej o: ,,Postaw na pracę" aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

AKTYWNY SAMORZĄD DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2019 ROKU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu rzeszowskiego do składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu pn. Aktywny Samorząd.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: AKTYWNY SAMORZĄD DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2019 ROKU
Powiększ zdjęcie Logo%20OIK

Przemoc w rodzinie -cykl przemocy

Przemoc to wciąż aktualny problem we współczesnym świecie. Jest to celowe działanie z wykorzystaniem przewagi sił, powodujące cierpienie i szkody oraz naruszające prawa osoby. Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zaznacza, że przemocą nie musi być powtarzające się zachowanie, wystarczy pojedyncze zdarzenie. Niestety przemoc bardzo rzadko jest zjawiskiem jednorazowym. Zazwyczaj sytuacje przemocowe powtarzają się tworząc cykl przemocy.

8 maja 2019
Czytaj więcej o: Przemoc w rodzinie -cykl przemocy
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, iż dzień 2 maja 2019 roku (czwartek) będzie dniem wolnym od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie, w zamian dzień 11 maja 2019 roku (sobota) będzie dniem pracy.

30 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: INFORMACJA