Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

Program psychologiczno-terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie w 2021 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie ogłasza nabór uczestników wyrażających chęć udziału w Programie psychologiczno-terapeutycznym dla osób stosujących przemoc w rodzinie w 2021 roku. Celem programu jest zmiana wzorów zachowań.

14 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Program psychologiczno-terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie w 2021 roku
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

Powiatowy program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie w powiecie rzeszowskim w 2021 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie ogłasza nabór uczestników wyrażających chęć udziału w I edycji programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie w 2021 roku.

14 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Powiatowy program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie w powiecie rzeszowskim w 2021 roku
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

Aktywny Samorząd - podsumowanie 2020 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu rzeszowskiego do ubiegania się o dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu PFRON – Aktywny Samorząd.

5 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Aktywny Samorząd - podsumowanie 2020 roku
Powiększ zdjęcie Logo%20OIK

Przemoc w święta

Miesiąc grudzień kojarzy się szczególnie ze Świętami Bożego Narodzenia. To czas spokoju, rodzinnych spotkań i radosnej atmosfery. Niestety nie dla wszystkich. W wielu domach codziennie rozgrywają się ludzkie dramaty. Problem przemocy domowej w okresie świątecznym wcale nie łagodnieje. Policja w sprawach przemocy interweniuje cały rok. Najbardziej narażone na przemoc są osoby, które w jakiś sposób są zależne od innych oraz wymagają opieki i pomocy, czyli dzieci, osoby niepełnosprawne i seniorzy.

10 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Przemoc w święta
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

PFRON umożliwia przywrócenie terminu na złożenie wniosków w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że Zarząd PFRON podjął decyzję o możliwości przywrócenia terminu składania wniosków w Module III programu  „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

2 grudnia 2020
Czytaj więcej o: PFRON umożliwia przywrócenie terminu na złożenie wniosków w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

Potrzebujesz wsparcia? Telefoniczna pomoc specjalistów

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi?

10 listopada 2020
Czytaj więcej o: Potrzebujesz wsparcia? Telefoniczna pomoc specjalistów
Powiększ zdjęcie Logo%20PCPR

PFRON kontynuuje wsparcie oferowane w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o przedłużeniu terminów składania wniosków oraz zapotrzebowań w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

9 listopada 2020
Czytaj więcej o: PFRON kontynuuje wsparcie oferowane w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”